^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Paczka kombatanta

Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość wraz ze współpracującymi szkołami mazowieckimi, jak co roku, organizują akcję „Paczka dla kombatanta ze Lwowa oraz rodaków z Wileńszczyzny i Obwodu Lwowskiego”. 

Polega ona na przygotowaniu paczek żywnościowych i zbiórce pieniędzy, które zostaną przekazane kombatantom i rodakom mieszkającym na Kresach, z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Mile widziane są:

1. Ryż
2. Kasza
3. Olej Kujawski lub Wielkopolski (w plastikowej butelce)
4. Makaron
5. Konserwy mięsne lub rybne (najlepiej KRAKUS)
6. Owoce w puszce: ananasy
7. Owoce w puszce: brzoskwinie
8. Słodycze (ptasie mleczko, ciastka, pierniczki)
9. Kakao
10. Kawa (mile widziana rozpuszczalna)
12. Herbata
13. Bakalie: orzechy, migdały, rodzynki
14. Masa makowa

15. Mąka

16. Cukier

17. Kostki rosołowe

18. Czekolada

19. Suche wędliny (pakowane hermetycznie).

 

Miłym akcentem są kartki świąteczne z życzeniami, które dołączymy do paczek. Zachęcamy uczniów do ich przygotowania.

Paczki przewożą przedstawiciele Zrzeszenia WiN, a także wychowawcy i młodzież z zaprzyjaźnionych szkół, we współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Konsulatem Polskim we Lwowie.

Nasza ofiarność jest bardzo potrzebna Kresowym Polakom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Są to na ogół ludzie wiekowi i schorowani. Nasze paczki i życzenia świąteczne będą świadectwem, że Polska o Nich pamięta! W tym roku chcemy także przeznaczyć pewną ilość zebranych funduszy na elementarze szkolne dla uczniów z Borysławia.

Pragniemy pomóc kombatantom i rodakom ze Lwowa, Stryja, Drohobycza i Borysławia. Przygotuj paczkę i/lub przekaż pewną kwotę Organizatorom Akcji w naszej szkole. Paczki przygotowujemy do 28 listopada br.

Zawartość paczek składamy i przechowujemy w klasach u wychowawcy. Zostaną one przeniesione i spakowane do wysłania przez wolontariuszy.

Koordynatorzy Akcji:

Daniela Komosa

Marek Strzeszewski