^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wiadomości

Uroczystości na placu Hallera

W sobotę 24 kwietnia odbyła się na Pradze uroczystość poświęcona pamięci gen. Józefa Hallera – generała broni Wojska Polskiego, Naczelnego Dowódcy wszystkich Wojsk Polskich od 4 października 1918 roku,

Czytaj więcej: Uroczystości na placu Hallera

Podsumowanie akcji: Zbiórka wody dla pacjentów z Covid–19

 Szkolny Klub Wolontariatu bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Szczególne podziękowania kierujemy dla uczniów i rodziców z klasy 8c, którzy przygotowali bardzo dużo kartek z życzeniami dla chorych pacjentów oraz zorganizowali zarówno zakup jak i transport do szpitala dużej ilości wody.

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji: Zbiórka wody dla pacjentów z  Covid–19

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody w naszej dzielnicy zorganizowali Urząd Dzielnicy Praga Pn oraz Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury. Patronem honorowym wydarzenia był Pan Paweł Lisiecki – poseł na Sejm RP. Kwiaty w miejscach pamięci składali m.in.: Pan Dariusz Kacprzak – zastępca burmistrza i Pan Jacek Wachowicz – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

STEM KLUB "Ścisłe Kreują Świat" na Uniwersytecie Warszawskim

     W naszej szkole od listopada działa Stem Klub "Ścisłe Kreują Świat", składający się z 11 uczennic i uczniów klasy 8dj. Klub działa w oparciu o program „Wzór na ścisłe” Centrum Edukacji Obywatelskiej, realizowany przez naszego opiekuna klubu Panią Kamilę Piętak. Na zajęciach poznajemy korelację międzyprzedmiotową nauk ścisłych z technologią w oparciu o zagadnienia równości szans i wyzwań globalnych.

Czytaj więcej: STEM KLUB  "Ścisłe Kreują Świat" na Uniwersytecie Warszawskim