LOGOPEDA
mgr Beata Nedwidek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gabinet C 20
GODZINY PRACY:
PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK |
8:00 – 13:25 12:40 – 16:20 8:00 – 12:25 12:40 – 15:25 8:00 – 11:25 |
INFORMACJE DLA RODZICÓW NA CZAS NAUCZANIA ONLINE
Szanowni Państwo,
podstawą terapii logopedycznej jest systematyczność i konsekwencja. Jeśli nagle tego zabraknie, może się okazać, że po powrocie do gabinetu będziemy zaczynać… od początku. Znaleźliśmy się wszyscy w trudnej sytuacji, ale damy radę! :)
Co możemy zrobić?
Rodzic nie jest logopedą, fakt, ale rodzic wie, nad czym aktualnie logopeda pracuje z dzieckiem. Państwa pociechy prowadzą piękne zeszyty pełne różnych kart pracy i materiału wyrazowego. Warto przygotować sobie zbiór wyrazów lub zdań, które powinny być utrwalane przez Państwa dziecko, a następnie… zastanowić się, co ono lubi. Tak, co lubi. Czym najchętniej się bawi? W co lubi grać?
Może są to gry planszowe?
Świetnie!
Na pewno macie w domu tradycyjną grę planszową z kostką i pionkami, taką jak Chińczyk czy Grzybobranie! Przygotujcie do nich karteczki ze słowami lub obrazkami, które dziecko musi nazwać, przeczytać lub powtórzyć, zanim wykona rzut kostką. W ten sposób, podczas zwykłej rozgrywki, możecie przemycić ćwiczenia artykulacji.
Może Państwa dziecko lubi grać w gry pamięciowe typu memory?
Cudownie!
Przygotujcie wspólnie pary obrazków z ćwiczoną przez dziecko głoską. Możecie wspólnie poszukać obrazków w Internecie i wydrukować, możecie też narysować. Nie potraficie? Tym lepiej. ;) Będzie weselej i trzeba będzie jeszcze się domyślić, o co chodzi. A może Wasze dziecko świetnie czyta? Wspaniale! Zamiast par obrazków możecie przygotować pary wyrazów.
A może lubicie grać w kółko i krzyżyk?
Super sprawa!
Proponuję logopedyczne kółko i krzyżyk. Przygotujcie 9 obrazków z ćwiczoną przez dziecko głoską i plastikowe zakrętki po napojach w dwóch kolorach (po 5 sztuk). Obrazki układamy w kwadrat (3x3), a zamiast rysować kółko i krzyżyk, kładziemy na zmianę na planszy zakrętki i nazywamy obrazek. Ciekawe, kto pierwszy ułoży trzy zakrętki w linii prostej?
Dodatkowo, dzieci, które uczęszczają na zajęcia logopedyczne, będą raz w tygodniu (w dniu ich zajęć) otrzymywały drogą elektroniczną ćwiczenia logopedyczne.
Byłoby mi miło, gdyby uczniowie chwalili się odrobionymi pracami poprzez przesłane do mnie zdjęcia lub kilka zdań informacji zwrotnej. :)
To mój adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pamiętajmy o codziennych ćwiczeniach!
Pozdrawiam
Beata Nedwidek
Dziękuję Wam za przesyłanie zdjęć i czekam na kolejne :)