^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Konkursy

Szopki bożonarodzeniowe 2021 - wyniki konkursu

Boże Narodzenie to magiczny czas i wiele wspaniałych zwyczajów z nim związanych. Jednym z nich jest budowa szkopek. Nasi uczniowie z klas 1-4 wzięli udział w szkolnym konkursie i wykonali wspaniałe prace. Teraz możemy je podziwiać w szkole, a wkrótce będzie można również zobaczyć w katedrze świętego Floriana.

WYNIKI:

Klasy pierwsze
I miejsce- Maciej Glegoła kl.1cp

Czytaj więcej: Szopki bożonarodzeniowe 2021 - wyniki konkursu

Wstępne wyniki Praskiego Turnieju Scratcha 2021

Komisja VI edycji Praskiego Turnieju Scratcha po wnikliwej analizie prac wyłoniła grupę Laureatów. Oficjalne wyniki zostaną przedstawione na Gali Turnieju 14 grudnia o godzinie 13:15

 
Poznamy wówczas laureatów i wyróżnionych w dwóch kategoriach konkursu: 

Czytaj więcej: Wstępne wyniki Praskiego Turnieju Scratcha 2021

Wyniki 1 etapu Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego Logia22

W 1 etapie konkursu prace do komisji przesłało 2 uczniów klasy 8a: Dawid Dudkiewicz oraz Maxym Tysh.

Z radością informuję, że uczeń Dawid Dudkiewicz zakwalifikował się do 2 etapu Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego LOGIA22. Maxymowi zabrakło niewiele do awansu.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za uzyskanie awansu do etapu finałowego.

Opiekun i członek Komisji 1 etapu konkursu Tomasz Ciszewski

Indywidualne Mistrzostwa Dzielnicy w Szachach

Sukcesy naszych uczniów w Indywidualnych Mistrzostwach Dzielnicy w Szachach, które zorganizowało Stowarzyszenie Kocham Pragę pod patronatem Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga Północ - Pana Dariusza Kacprzaka.
9 XII 2021 r. uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej dzielnicy, stoczyli zaciętą walkę na szachownicy w królewskiej grze. W każdej kategorii wiekowej zdobyliśmy medale.
Klasy 1 - 3
I miejsce - Jerzy Wiercigroch kl.3dpk
III miejsce - Jakub Szerszenowicz kl. 3cp
Klasy 4 - 6
I miejsce - Wojciech Kaliński kl. 5dkt

Czytaj więcej: Indywidualne Mistrzostwa Dzielnicy w Szachach

Informacja o konkursie z j. angielskiego

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 8aj, Dawid Dudkiewicz, Julia Olszewska i Maria Mazańska, zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Joanna Borowska

VI Praski Turniej Scratcha

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Praskiego Turnieju Scratcha. 
Masz głowę pełną pomysłów? Lubisz programować i chcesz przeżyć fascynującą przygodę? 

Czytaj więcej: VI Praski Turniej Scratcha

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Public Speaking Contest - wyniki

Miło nam poinformować, że Marcel Kaźmierkiewicz, uczeń klasy 8aj, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Public Speaking Contest organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tabliczka mnożenia i Code Week w naszej szkole

Wrzesień i październik były w naszej szkole miesiącami spod znaku kodowania i tabliczki mnożenia.
Przeprowadziliśmy konkurs tabliczki mnożenia oraz na stronie code.org uczniowie uczyli się programowania w ramach międzynarodowej akcji Code Week. Nasza szkoła otrzymała europejski certyfikat za zorganizowanie tego wydarzenia.

Czytaj więcej: Tabliczka mnożenia i Code Week w naszej szkole

Kuratoryjny Konkurs Informatyczny LOGIA

Zapraszamy do udziału w konkursie uzdolnionych informatycznie uczniów, samodzielnie pogłębiających swoją wiedzę z zakresu programowania.
Można już rejestrować się na platformie https://konkursy.oeiizk.edu.pl

Czytaj więcej: Kuratoryjny Konkurs Informatyczny LOGIA

Konkursy informatyczne

W październiku rozpoczną się aż 3 konkursy informatyczne:
1. Logia22 - kuratoryjny - szczegóły wkrótce
2. Bóbr -międzynarodowy test - szczegóły wkrótce
3. Olimpiada Informatyczna

Rozpoczęły się już zdalne, bezpłatne zajęcia uczące programowania OD PODSTAW oraz przygotowujące do Olimpiady Informatycznej OD PODSTAW:
https://youtu.be/SfZS7r0ebGQ
Zajęcia #2 w najbliższy wtorek o 18:00: https://youtu.be/Fe1SjCbc5iA

Pełna informacja: https://oki.org.pl/pierwsze-zajecia/

Czytaj więcej: Konkursy informatyczne 

Wyniki Konkursu Public Speaking Contest

W dniu 28 czerwca  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie wojewódzkim konkursu krasomówczego Public Speaking  Contest organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego  IATEFL .

Bardzo miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii szkół podstawowych  zajął  Marcel Kaźmierkiewicz  z klasy 7aj    a   IV miejsce zajął  Maxymilian Rahman z klasy 8ej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.