^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wycieczki

Kosmiczna wycieczka

Klasa 3a odwiedziła ostatnio Międzynarodową Multimedialną Wystawę Kosmonautyki Cosmos Discovery. Ta wyjątkowa wystawa powstała we współpracy z amerykańską NASA oraz muzeum i centrum edukacyjnym Cosmosphere, i przeniosła nas wszystkich poza granice wszechświata.

Czytaj więcej: Kosmiczna wycieczka

Wycieczka do Farmy Iluzji

We wtorek 15.06.2021 r. klasy 2a i 2c wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę na Farmę Iluzji. Atrakcji było co nie miara! W Latającej Chacie Tajemnic dzieci mogły poczuć się, jakby unosiły się w kosmos, a w Tunelu Zapomnienia można było zapomnieć o całym świecie! Uczniowie przeżyli też fantastyczną wędrówkę po labiryncie, który ma setki niekończących się korytarzy, niekoniecznie prawdziwych.

Czytaj więcej: Wycieczka do Farmy Iluzji

Wycieczka 1b

27 listopada klasa 1b była w Fabryce Bombek. Oglądaliśmy proces produkcji bombek oraz każde dziecko udekorowało własną bombkę. Był to czas ciekawy i twórczy.

Czytaj więcej: Wycieczka 1b

Przepis na nocowankę

"PRZEPIS NA  SUPER NOCOWANKĘ -   chwila niepewności, kilka niespodzianek, godziny zabawy".

W piątkowe popołudnie 29 listopada uczniowie klasy 2c wrócili do szkoły z myślą o odbyciu swojej  kolejnej nocowanki. Ich czujność i pewność siebie została lekko zachwiana, w momencie opuszczenia szkoły i wycieczki w nieznane. Obaw było tyle samo, co pomysłów dotyczących celu podróży. Po dotarciu do Centrum Wspinaczkowego Murall na Annopolu-zagadka została odkryta, a zabawa tak naprawdę się zaczęła.

Czytaj więcej: Przepis na nocowankę

2dp w Centrum Wspinaczkowym

18 listopada klasa 2dp udała się do Centrum Wspinaczkowego Murall na Annopolu. Wszyscy z niecierpliwością i ekscytacją czekali na rozpoczęcie wspinaczki. Przedtem jednak trzeba było założyć uprząż i przejść szkolenie. Potem nastąpiło to, na co tak czekaliśmy. Każdy mógł wybrać sobie ściankę, po której chce się wspinać.

Czytaj więcej: 2dp w Centrum Wspinaczkowym

"Przytul Polskę" - lekcja patriotyzmu klasy 2 cp

“Przytul Polskę”, czyli o rzeczach poważnych zabawnie i czule.

W piątek 22 listopada uczniowie klasy 2cp udali się do Konesera- jednego z najmodniejszych miejsc warszawskiej Pragi na wystawę "Przytul Polskę".

Czytaj więcej: "Przytul Polskę" - lekcja patriotyzmu klasy 2 cp

Mali konstruktorzy z 2cp

26 X 2019 roku wybraliśmy się do Klockowni. Po wejściu na salę byliśmy zszokowani ilością klocków. Pierwsze pomieszczenie do którego się udaliśmy wypełnione było klockami wielkości normalnej cegły. Cztery kolory o różnych kształtach pozwalały budować prawdziwe, wielkie budowle. My zmierzyliśmy się z budową labiryntu.

Czytaj więcej: Mali konstruktorzy z 2cp