^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Artykuły

Test na kartę rowerową

Test na Kartę Rowerową obejmuje 12 pytań, zazwyczaj po dwa z każdego bloku tematycznego (ruch pieszych, budowa roweru, ruch rowerów, pierwsza pomoc, znaki drogowe, kolejność przejazdu na skrzyżowaniu). Test zalicza 10 poprawnych odpowiedzi.

 

Prezentowane przykładowe pytania, związane z ruchem drogowym i bezpieczeństwem na drodze, zostały ugrupowane w 6 bloków tematycznych obejmujących zagadnienia dotyczące zakresu wiedzy niezbędnej do uzyskania Karty Rowerowej w Szkole Podstawowej. Mają one za zadanie zapoznać uczniów z charakterem egzaminu teoretycznego i specyfiką pytań zadawanych w formie testu. Z trzech możliwych odpowiedzi wybieramy jedną, poprawną (w tekście zaznaczono ją pogrubioną czcionką).

Po pomyślnym zdaniu testu, kandydat na Kartę Rowerową przystępuje do części praktycznej egzaminu. Polega ona na sprawdzeniu stopnia opanowania jazdy rowerem, prawidłowych zachowań w czasie jazdy oraz wykorzystania w praktyce zdobytej wiedzy.

Po zdaniu egzaminu uczeń otrzymuje arkusz danych osobowych, który wypełniają rodzice, dołączając aktualną fotografię ucznia o wymiarach 45x35 mm. Arkusz wraz ze zdjęciem należy przekazać nauczycielowi przeprowadzającemu egzamin (Marek Strzeszewski – nauczyciel zajęć technicznych). Kartę Rowerową odbiera uczeń bezpłatnie, w sekretariacie szkoły.

Zachęcam wszystkich do wnikliwego zapoznania się z prezentowanymi pytaniami. Mam nadzieję, że przyniesie to wszystkim zdającym znakomite efekty, a także przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych polskich drogach.

-->> PRZYKŁADOWE  PYTANIA  TESTOWE

-->> Wirtualne nauczanie o ruchu drogowym

POWODZENIA !

Marek Strzeszewski